přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
AngieTauch, KatriceBer, LyndaSchof, DeweySturg, PasqualeGt, BessMusqui, DavidGarlo, RomeoMileh, AlishaLevv, MabelHough, GordonFair, JeanettTic, AngieT7794, BudSettles, DeidreHide, vice... + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Hranice času - my name is Dan
leave_low - Sunday, 27.03. 2005 - 03:50:01
Téma: Próza - Introspektiva

Napadlo mne po přečtení tohoto článku na webu, který ma vlevo reklamu: http://www.milackove.net/www/milackove/article.php?id=83

 

Vše tváří se jako pouhý limit procesu bytí - bez náznaku rychlosti, co mě i tebe hroutí; utrpení, bolesti, to všechno jsem já, to všechno jsi ty. Jsem jenom součást tvého bytí, pro dnešek, pro zítřek, a láska, ta tě chytí, a ta tě taky opustí.

Nepoznal jsem matku, nepoznal jsem otce. Nejsem ztracený ve světe, nejsem zhroucený bytím, jsem prostě učiněná existence, prostá, hladová, slintající, když se stmívá a nejsem to já. Neumím lhát, neumím krást, jsem hromádka naděje a bolesti, bolesti, na kterou se zapomíná.

Zapomněl jsem na lásku, na tu krásnou a jedinou; ach jak ta voněla! Ty oči, propastné jako osud, ta energie a výbušnost, odvaha, odvaha jít, beze mně. Kde asi jsi? Nepíšeš, a nebudeš psát. Nikdo mi nepíše, nikdy, kde asi jsou? Kde jsou ty lidi, kteří mi křížili cestu, srdce i mysl, kde je ta víra, že ještě jsou?

Jsem smutný. Jsem smutný vodník na vrbě, máčím si palec v kalné vodě a doufám. Ano, já hrozně, hrozně moc doufám. Že přijde Golem, roztrhne mříže a pustí mě ven. Ach, svoboda! Kde je golem, kde jsou lvi, co pobijí tu samotu kolem, abych to byl zas já? Kde je to lví srdce, moje srdce!, aby se prokousalo a probilo ven. Chci ven, chci pryč, teď hned.

Nechci ven v zavázaném pytli bez otvorů, nejsem hrabě, nejsem pán, jsem jenom věrný, statečný, upřímný a vždycky tam, kde mám být. Mami, já chci ven! Jsem dítě, jsem syn, jsem Boží stvoření. Válečný křížák za pány, vedený poctivostí a důvěrou v ně, vždy v první linii, s mečem a štítem z odhodlání, a pak mě uškrtili.

Bitvu jsme vyhráli, ale každá vina je zlá, a já se pořád ptám, čí vlastně byla? Čekal jsem na spásu, ale přišla jen mříž. Chlad, samota, dusný vzduch. Nedokážu plakat, ale kdybych mohl, dám hlavu do dlaní a nikdo moje slzi neusuší, nikdo je nezastaví. Tik tak, tik tak. Čas letí a neříkejte mi, co že je na konci, nechci to vědět; chci ještě dneska usnout s vírou a nadějí, že zítra to možná bude jinak. Tik tak, tik tak. Nemůžu spát.

Věnováno Petru Měrkovi - taky mi připadá, že jsi se někde ztratil

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Introspektiva:
Naber si

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 6
Účastníků: 7


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Hranice času - my name is Dan" | Přihlásit/Registrovat | 4 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Hranice času - my name is Dan
Od: Karel_N - Sunday, 27.03. 2005 - 10:11:10
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Hezky napsané.


[ Odpovědět ]


Re: Hranice času - my name is Dan
Od: Rendy - Sunday, 27.03. 2005 - 12:12:10
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Úsměv...


[ Odpovědět ]


Re: Hranice času - my name is Dan
Od: MurphyNemec - Wednesday, 15.02. 2012 - 17:16:34
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Nádherně napsané ... dojalo mě to :-)


[ Odpovědět ]

Re: Hranice času - my name is Dan
Od: leave_low - Friday, 17.02. 2012 - 15:39:18
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Mnohokrat dekuji... psal jsem to po precteni clanku o psovi, ktereho v utulku chteji utratit, protoze si ho rok nikdo nevzal...

[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
51 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund