přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
JonnieShir, DeidreHide, KatriceBer, ThadPressl, CooperBoli, PattiSizer, EstelaT610, IrwinEdmon, JoeannRoyb, CornellLee, PearlAyy32, TommieJami, AdriannaMe, DQDEvelyn, AngieT7794, vice... + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Cesta vlakem závěr
violetta - Saturday, 25.05. 2013 - 12:31:42
Téma: Próza - Nezávislá tvorbaSlečna byla na pohled onou "charizmatickou matkou", která své mateřství vnímá jako býti bohyní. Velmi energická a všude-stále-v-centru-pozornosti osobnost, rozevláté vlasy, plná ústa a plna oné božské ženskosti, že jí musí podlehnout skoro každý. Někoho to ale může přímo odpuzovat, takové podivné šamanské fluidum, co z ní vyzařovalo, mělo pro mne být varováním s ní nezapřádat rozhovor, nicméně moje touha po komunikaci vyhrála. Dozvěděla jsem se jak jako zasloužilá matka chce zakládat nějaké podobné centrum na principu waldorfu a montessori, přičemž mluvila o dětech skoro jako o kultovním předmětu, protože takhle se nahlíží na malého človíčka v těchto "nových" směrech vzdělávání./ "Můj chlapeček nesnáší určité věci, tak se snažím o tom vůbec nemluvit, až dělá jen to, co ho baví a kdy chce. nechci ho do ničeho nutit, to je potom násilí na dětech."

"Jasně, " odpověděla jsem, "takové děti pak příjdou na střední školu a nejsou absolutně schopné se na nic soustředit, nerespektují zvonění a normální řád. Nikdo jim tam neubližuje, ale jsou drzí na učitele, nevedou si sešity, protože to je snad jejich věc a nakonec jsou ze školy takoví studenti vyloučeni, protože prostě nejsou schopni respektovat ta nejmenší možná pravidla. Hlavně učitele stále zatěžují svými nesmyslnými názory, říkají jim, co a jak mají učit....bože, to je opravdu nepřijatelné."

"Ale to se s nimi musí umět, jsou na to speciální školení..."
"A vy slečno, " přerušila jsem její mysl, která zřejmě podlehla vymývání mozku, "pracujete kde?"
"Nikde, jsem na mateřské dovolené, " odpověděla mi.

Náhle mi bylo jasné, s kým mám tu čest: se ženou v domácnosti, která je zajištěná manželem, zřejmě vydělávající větší finanční částku, protože systém waldorf a montessori je právě pro bohatší vrstvy.
Sama chce nějaké podobné zařízení prý založit u magistrátu, aby na to stát přispíval a i děti z chudších vrstev se v tom systému mohly rozvíjet....

Raději jsem zmlkla a vrátila se ke svému čtení. Pak mi došlo, že kdyby i děti ze středních a chudších vrstev podlehly tomuto kultovnímu systému, opravdu by se potom nedalo na středních školách učit a všichni by si dělali, co chtěli a zabývali se jen tím, co jim jde a co je baví. V podstatě by se z nich stávaly omezené osobnosti bez nejmenšího smyslu pro zodpovědnost.

Byla jsem ráda, že na na příští stanici vystupuji a nemusím zapřádat rozhovor s nikým dalším. Možná mi tato cesta dala velké poučení propříště: mlčeti zlato a mluvit stříbro, ovšem na "vlastní nebezpečí."

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Nezávislá tvorba:
Růžové brýle

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 8
Účastníků: 3


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Cesta vlakem závěr" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Cesta vlakem závěr
Od: JohnyDeprese - Sunday, 26.05. 2013 - 22:57:03
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
mimo literaturu, mimo realitu


[ Odpovědět ]

Re: Cesta vlakem závěr
Od: violetta - Monday, 27.05. 2013 - 13:23:01
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
možná mino literaturu, ale buď si jistý, že mimo realitu vůbec, naprosto realisticá kresba, řekla bych soíš bohužel :(

[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
43 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund