přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
JudiGooch4, Kenny58E94, KobyRico39, AmelieOKee, CharleyZam, AnnettaSow, JeffryLoon, JeannieHer, KristineLa, Dacia62R1, BeverlyHed, PearlAyy32, AdamBrazen, Jill693573, DallasWend, vice... + 8 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Úřady práce jsou nelidské vůči nezaměstnaným!
Flox - Monday, 09.06. 2014 - 14:27:38
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Nezaměstnaní na úřadech práce jsou vystaveni dennodenním byrokratickým praktikám a psychickému (osobnímu) ponižování. Již dávno neplní úřady práce svou funkci i poslání. Bohužel neplatí zásady, co se týče...

 

Nezaměstnaní na úřadech práce jsou vystaveni dennodenním byrokratickým praktikám a psychickému (osobnímu) ponižování. Již dávno neplní úřady práce svou funkci i poslání. Bohužel neplatí zásady, co se týče pomáhání druhým – potřebným. Jakási filozofie spolehlivých služeb pro veřejnost dávno již vymizela. Proto dochází k četným útokům na zdejší úředníky, protože zoufalí lidé, kteří neměli ve svém životě štěstí, dělají zoufalé činy. Vlastně nemají co ztratit, když nedosáhnou na solidní podporu v nezaměstnanosti. Nemohou tak žít důstojným životem. Musejí se pak spoléhat na pomoc vlastní rodiny, příbuzných a přátel. Horší je, když žijí skutečně sami, a to bez prostředků a zázemí.

Za chvíli budou tyto instituce hlídány armádou, či policií, protože se více projevuje nespokojenost lidí, kteří si opravdu zaslouží lepší fungující stát. Než bychom je měli předem odsuzovat, pohleďme na dané okolnosti, jež vedou statisíce občanů České republiky k chudobě!

Tato situace by se měla co nejdříve řešit, ale ve skutečnosti se neřeší, neboť se pořád pohybujeme kolem horké kaše. Bojíme se jít do horkého středu. Lidé, kteří žijí řádný život, na „maximální“ podporu nedosáhnou, ale ti, kdož ubližují svým bližním a ničí veřejný i soukromý majetek, jednoduše dosáhnou. Tak kde je ta očekávaná spravedlnost?

Již 25 let přehlížíme nešvary při pochybném a neefektivním vyplácení sociálních dávek. Bohužel stát kašle na skutečně potřebné! K tomu všemu se negativně kumuluje stárnutí obyvatelstva České republiky, nízká porodnost, hospodářská krize, zadluženost republiky atd. Stát se prostě o své občany nestará! Stát na ně z vysoka kašle! Je mu úplně jedno, jak kdo skončí! A tak ideologií současného systému je neustálé sypání peněz z daní a odvodů do děravého státního rozpočtu za každou cenu. Tady se skutečně šlape přes mrtvoly, což znamená horší výhled do budoucnosti.

Jediným řešení je dát všemu jasný a přehledný řád. Úřady práce musejí vykonávat pro občany poctivou a spolehlivou práci, jinak se stanou marnými a nepotřebnými. Dále je třeba odstranit přílišnou byrokracii, více naslouchat svým klientům a pomáhat jim při hledání solidního zaměstnání. Rekvalifikace musejí mít smysl. Také firmy - při vyvěšování inzerátů - musejí být zodpovědné za pravdivost a aktuálnost informací.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 2


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Úřady práce jsou nelidské vůči nezaměstnaným!" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund