přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
DexterGrub, AntonioQui, Kenny58E94, CharleyZam, CoralMcLam, Jerilyn76Y, AlfieSpill, ArthurNare, Jill693573, KobyRico39, AnnettaSow, AmelieOKee, BeverlyHed, EstebanHol, GeniaBent2, vice... + 10 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Současné školství nesmí trpět předsudky!
Flox - Wednesday, 28.09. 2016 - 09:46:09
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

V oblasti školství a mezilidských vztahů je něco zanedbáno. Řeč je tedy o tom, jak se staví současný...

 

V oblasti školství a mezilidských vztahů je něco zanedbáno. Řeč je tedy o tom, jak se staví současný kapitalismus k různým oborům, ať už učebním, anebo s maturitou atd.

Dnešní děti jsou vychovávány proti řemeslné činnosti jako takové, jsou většinou „za každou cenu“ nuceny, aby šly na obor s maturitou, poté na univerzitu. V české společnosti se vytvořilo averzní podhoubí nejen vůči řemeslům, ale též vůči humanitním a estetickým vědám.

Z médií a diskusí se dovídám, že Česká republika potřebuje technicky zručné a exaktní lidi do rychlo stavěných montoven. Co se týče lékařů, tak mnozí odcházejí raději do ciziny, proto jsou odsuzováni veřejností, která by je nejraději viděla ordinovat v naší zemi.

Jsem toho názoru, že se české školství fašizuje, stejně tak pracovní trh. Jsou to vlastně dvě spojité „hydraulické“ nádoby, jež se vzájemně ovlivňují. Důvod, proč lidé netíhnou k řemeslu, je obava z neúspěchů vlastních potomků, vždyť se všude hovoří, jak je terciární a kvarterní systém velmi důležitý, ale často chybí základ s názvem poctivá řemeslná práce.

Rodiče dětí se právem obávají, nelze jim to vyčítat, neboť jsme rozkradenou republikou pro společnost s likvidačním kapitalismem, jenž nemilosrdně ničí lidské životy! Také lidé postižení a dlouhodobě nemocní zažívají hotové peklo! Opět tu máme lži, polopravdy a předsudky vůči nim!

Společnost doplácí na svou nenávist a předsudky ohledně četných zaměstnání. Již uvedenou problematiku by vyřešily motivační platy a motivační pracovní podmínky, k tomu se musejí změnit ceny bydlení, aby bylo přístupné – stejně tak zboží a dalších služeb.

Společnosti se nesmí hnusit řemeslná práce, stejně tak estetické a humanitní vědy. Prostě se jí nesmí hnusit jakýkoliv poctivý obor lidské činnosti, ať už je exaktní, anebo humanitní. Společnost po Sametu tak doplatila na svou hloupost a nenávist, když předala klíče rádoby politikům a oligarchům, kteří rozkradli tuto zem!

Náprava situace se zdá být nemožná, ale přece jen existuje – je v nás. Nesmíme si nechat líbit řádění „hnusného kapitalismu,“ a proto je třeba vyslovit jasné ne tomuto zhoubnému systému, dokud je ještě čas.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Současné školství nesmí trpět předsudky!" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund