přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
DeweySturg, SherrieDel, RosaS2388, LyndaSchof, AFACandida, ThadPressl, ErinB76013, GordonFair, DaveMeans6, TammieCurr, PasqualeGt, IrwinEdmon, JayneBlomf, DavidGarlo, DeidreHide, vice... + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
ACH, TA VÝCHOVA
violetta - Monday, 26.11. 2018 - 19:37:45
Téma: Próza - IntrospektivaChodím občas do samoobslužné restaurace DHABA BEAS, kde si můžete dát zaručeně čerstvý salát, zeleninovou polévku a pokud chcete, tak i spoustu indických dobrot. Dnes jsem seděla nad svou porcí špenátu, čerstvého bramboráčku, dýňové polévky a kopečkem rýže s rajčatovou omáčkou, když tu mou pozornost upoutal malý chlapeček, kterému tatínek sundal bundu a dítě začalo křičet jako na lesy: "Jáááá chci bundičůůůů!"
Tatínka nenapadlo nic jiného, než schovat bundu za záda, ale dítě křičelo ještě víc: "Tatínku, tatínku, prosím dej mi tu bundičkúúúúú"! Pán místo toho, aby chlapce uklidnil a vysvětlil mu, že v restauraci všichni sedí bez bundy nebo kabátu, stále ji schovával za zády, čímž v dítěti ještě provokoval hněv."Tatínku tatínku,prosím, dej mi bundičkůůůůů," nepřestával chlapeček řvát na celé kolo. Dítě chápe své oblečení jako osobní vlastnictví, vždyť se přece učí, že má svoje botičky, svoji čepici a podobně. A najednou mu chce tatínek jeho věc vzít! Bylo mi toho spravedlivě ukřičeného chlapečka líto, až tatínek nakonec pochopil, že by bylo vhodné dítěti bundičku vrátit, protože začalo vzlykat. Chlapeček si radostně přitiskl bundu k sobě. Ulevilo se jemu i nám ostatním.

Pak se ale na scéně objevila MAMINKA, a to silně alternativní maminka. Měla husté blonďaté vlasy rozčepýřené kolem obličeje jako slámu, že by se pod jejich šířku vešly dvě hlavy. Oblečená byla v našedlých šatech pytlovitého tvaru a široká ústa měla namalovaná rudě červenou rtěnkou. Samotný zjev by snad ani tolik nevadil,ale když práskla tácy o stůl a naštvaným hlasem řekla: "No, za ty tři stovly to jídlo nemá vůbec cenu!", člověk si pomyslel svoje. Okamžitě poté nutila chlapečka jíst. "Neééé, nechcíííí papat!!!!" oponoval chlapeček zřejmě proto, že slyšel, jak se mamince jídlo vůbec nelíbí. "Budeš papat a dělej!" rozčílila se maminka, "nebo ti to jídlo hodím na tu tvoji lebku!" To se mi už zdálo příliš, ale chlapeček se bránil opravdu statečně: "Ale maminko, to by pak moc bolelo!" Maminka začala zlostně práskat sklenicí o stůl a zatínat hněvivě rty, až jí rudá rtěnka málem zbělela. "Maminko, nedělej rámus, ty, ty, ty..." zvedl chlapeček prst a začal ukazováčkem hrozit jako to dělají dospělí. Musela jsem se v duchu smát, jak malé čtyřleté dítě musí vychovávat vlastní, trochu narcisistní maminku. Působilo to vlastně velice roztomile.
Když chlapeček viděl, že tatínek se hladově vrhnul na plný tác dobrot, pustil se také do jídla. I alternativní maminka s odporem polykala sousta a tvářila se u toho opravdu žalostně jako kdyby pojídala šváby. Možná by si je nakonec i zasloužila.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Introspektiva:
Naber si

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 2


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"ACH, TA VÝCHOVA" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund