přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
AdelaideZ3, PatsyWhela, BeatrisLeb, DoyleFrawl, SadyeAlper, LonCheyne, EdmundoWyl, AudryGfy02 + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
NETYPICKY NA STAVBĚ
fungus2 - Friday, 03.03. 2006 - 02:46:54
Téma: Próza - PovídkaTu a tam se stalo, že jsem byl v zaměstnání, které mi zrovna moc nesedlo. Takovým klasickým případem bylo zaměstnání dělníka na stavbě.
„Hele, já si na chvíli vodskočím. Zatím házej do tý míchačky písek,“ řekl mi ten, s nímž jsem měl stavět zeď. Hned na to zmizel s lahví piva v ruce a já jsem zůstal stát před točící se míchačkou. Házení pískem mi celkem šlo. Celkem mě to i bavilo, ale po delší době začala míchačka nestíhat mnou házený písek. Tak jsem lopatu do ní vsunul, abych písek zatlačil. Lopata se v míchačce však zasekla. Bylo mou snahou jí vytáhnout, jenže ona nešla a poté se počala točit. Nenapadlo mě nic lepšího, než se nohama zapřít o míchačku. Nohy se mi však smekly a ocitly se v otvoru míchačky, načež jsem se též otáčel a přitom se nalézal v poloze ležmo na lopatě. V míchačce však vzápětí něco ruplo. Držadlo lopaty se zlomilo a já se rozplácl na zemi. A přitom se na mne vysypala malta i písek zároveň.
To, že malta se dostala ven jsem hodlal hned využít ke stavění zdi. Základy již stály a já se dal do díla. Maltou ani cihlami jsem nešetřil. Bylo mi divné, proč na dvou místech rozestavěné zdi jsou dva menší otvory a mezi nimi byl další, širší, který začínal už od země.
„Přeci nemůžu v tý zdi nechat takovýhle díry, ač jsou pravidelných rozměrů,“ napadlo mě a výsledkem mé práce bylo, že ony otvory nebyly. Výsledek mne potěšil. Přede mnou stála cihlová zeď bez jediné díry. Pak se objevil můj parťák s lahví od piva skoro vypitou a z dvěma dalšími v kapse.
„To je co! Postavil jsem tu zeď i bez tebe,“ řekl jsem mu radostně.
On však mou radost nesdílel a jen vytřeštil oči, načež dopil láhev piva a sdělil mi:
„A kde je votvor na dveře a votvory na vokna?“
„No, to já nevím. Asi se třeba někam ty otvory zakutálely.“
„Ta zeď je nějak nakřivo a nebo jsem už tak vopilej?“
„To je možná optický klam,“ mínil jsem, ale i mne se zdálo, že zeď se nějak naklání. A ona se opravdu naklonila.
„To není dobrý!“ ozval se parťák, který se jako první vyhrabal z hromady cihel a otevřel obratně druhou láhev piva. Já se vyhrabal lehce otřesen a taktně se vzdaloval.
„Hej, co se tady flákáš! Běž pomoc támhle chlapům dělat ten asfalt!“ křikl na mě můj šéf a já jsem poté došel ke skupině dělníků, kteří připomínali sousoší zobrazující opírání se o lopaty. Abych zapadl, tak jsem se přidal.
„Hej, je čas na svačinu!“ zvolal jeden z dělníků a sousoší okamžitě přestalo existovat, přičemž lopaty osaměly a já s nimi.
Mou pozornost zanedlouho upoutala válcovačka. Zlákala mě natolik, že jsem se za okamžik usadil v její kabině. Její nastartování mi nedělalo žádný problém. Zato její uvedení do pohybu nebylo zrovna moc dobrým nápadem. Rozjela se dozadu. To mě mírně znervóznilo, protože za válcovačkou se nacházela nějaké bouda. Tušení, že do té boudy narazím, se vyplnilo. Dřevěné stavení se vzápětí rozpadlo. Poté všemi směry z něho vyběhlo několik mužů, z nichž někteří si sotva stačili zapínat kalhoty. WC přestalo existovat.
Válcovačka se pak rozjela dopředu a válcovala nejenom asfalt. A mě se vzápětí podařilo prošlápnout pedál od brzd, což nebylo zrovna moc dobré. Dřevěný plot nebyl pro válcovačku překážkou. Za ním stálo zaparkované auto mého šéfa. Stálo i dále, i když poněkud v placatém stavu.
„To není dobrý!“ ozval se opět o něco dále postávající můj parťák a otevíral další láhev piva. Že to nebylo dobré, mě také bylo jasné. Benzínové pumpě se mi podařilo vyhnout, ale nikoliv vedle stojící myčce. Umyla válcovačku i mne dokonale, ale jízda pokračovala. Ale jen do té doby, než válcovačka zakončila svou jízdu v nekrytém bazénu, v němž zcela přerušila plavecké závody. Má snaha se nenápadně vmísit mezi koupající byla marná. Asi za to mohlo moje oblečení. Netrvalo to dlouho a schovávaná na dně mi nevydržela dlouho, načež jsem se brzo dal na útěk pronásledován ledaským.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Povídka:
KDYŽ SE VĚŠÍ LUSTR

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 4


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"NETYPICKY NA STAVBĚ" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: NETYPICKY NA STAVBĚ
Od: johny45 - Sunday, 05.03. 2006 - 22:18:45
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Po dlhsom case som si chcel nieco na dobre Minimaxe precitat, nechcel som citat nic dlhe a ked som tu videl nieco od teba, vedel som, ze to bude dobry vyber.:)
Tieto tvoje vtipne, niekedy az mierne absurdne poviedky su vzdy dobre. Dakujem, potesil si ma svojou poviedkou.


[ Odpovědět ]

Re: NETYPICKY NA STAVBĚ
Od: fungus2 - Monday, 06.03. 2006 - 01:42:47
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Díky. Potěšil jsi mě také.

[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
43 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund