přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
JamesShana, FrankJScott, KennyAhren, BernardoTa, TIJDerek16, RhondaCyr, RileyR0900, BradlyAkht, AlbertWhit, FelicitasJ, CamillaHon, DellHartig, CodyHolida + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Jak jsem hloubal nad zloději
leave_low - Monday, 13.03. 2006 - 20:05:22
Téma: Próza - IntrospektivaSedl jsem si k psacímu stroji, odložil chmurný stín svých očí do džbánu u dveří, napil se malinové šťávy z kaktusu a jal se uvažovat o věcech všedních, zvláštních i včerejších.

Všichni tu kradou. Starý jsou zloději, mladý jsou zloději, tátové, mámy, děcka jsou zloději, možná i jezevčíci kradou. Jsem jezevec. Lesní savec, co občas pročítá noviny, aby nepodlehl mediálnímu tlaku, někdy se dívá na televizi, aby nebyl manipulován a příležitostně naslouchá švitoření v taxíku nebo v hospodě, aby byl přímo v obraze.

Pomalu jsem svým černým drápem uhodil do písmene "S": S....e....z....n....a....m. Ano, seznam, největších zlodějů u nás, tak zní mé poslaní, tak zní můj trest:

1) Vláda. Všechno mi berou. Daní mě horem dolem i skrz prádlo, kradou mi svobodu i názor, nenávidím je. Jsem asi anarchista. Chci rovnou daň - pro všechby. Chci nižší daně. Chci klidně podnikat a prodávat veverkám zubní pastu a těhotenské testy srnám. Chci svobodu zatancovat si na louce, protože jsem šťastnej. Vláda prostě krade. A nejenom peníze.

2) Česká televize. Nechci ji. Vezměte ji a shoďte ji ze skály až na dno propasti, aby po ní zůstal jen mastný flek. Nechci jí dávat další podíl z mých pár dukátu, že jsem si dovolil svobodně koupit televizor. Kradou, kradou mi peníze, a vnucují mi přihlouplé show, telenovely a debaty politických idiotů. Já to nechci, já za to nechci platit, když to nechci. Já si to nevybral. Mami! Tati! Ať to jde někam do háje. Fuj!

3) Banky. Chceš tu mít dukátky? Zaplať. Chceš poslat dukátky? Zaplať. Chceš dostat dukátky? Zaplať. Chceš si posílat dukátky z domova? Zaplať. Samozřejmě uvedené ceny nezahrnují poplatky za manipulaci, administrativní poplatky a výpisy z účtu. Kde jsou moje dukátky?

4) ČEZ a spol. "My jsme čez, my tančíme už jenom džez, tahle vláda vyhraje, písničku nám zahraje, že my jsme čez, pro občany jen bída a běs, ty naše ceny to je hračka, ty naše služby zase s....ka, a ty už budeš jenom platit, jak ti vláda nařídí, jinak ti budem život hatit, finančák ti to vyřídí."

5) Mobilní operátoři. Ten kvadrilion skrytých poplatků u tohoto kartelu se nejen odráží v homogenních cenách, ale v kvalitě služeb, které mi drásají nervy. Z kopečku u nás v lese si nezavolám, ceny mám z okolních jezevců skoro nejvyšší, a jestli se mi něco nelíbí, na lince pro zákazníky mi popřejí hezký den. Případně poví vtip. Dobrý vtip.

6) Lékárny. Hromadou barevných letáků na přípravky pro instatní zdraví si vystýlým pelech, ale i přes kilometry rukopisu receptů se mé dukátky vždy vykutálí kamsi daleko pryč, když jdu od šamana pro lék. Ale už vím, že jsem bídák a že ti chudáčci sotva přežívají a pomalu nemají z čeho platit nájem. Chudáčci. Já už dávno bydlím v lese.

7) Úřady. Kradou naše těžce vydolované dukátky pro své naprosto zbytečné zaměstnance, kteří dukátky nikdy dolovat nemuseli, ale zato nám mohou do kopáčských prací velmi živě hovořit. Jejich úkol je ověřit, zda srnka A zaplatila srnce B za reklamu málo, hodně, vůbec a jestli těch sedm podpisů, co srnka A shromáždila, je pravých. Toť práce minimálně na kvartální období, kterou já štědře sponzoruji. Já, jezevec lesní, t.č. voják ve výslužbě.

8) Kuřáci. Kradou čerstvý vzduch a vůni jara. Ať je jakkoli daleko.

9) Fotbalisté a soudci. Kradou naději, spravedlnost, víru v to lepší kolem nás.

10) Já sám. Okrádám sám sebe, když jsem někde selhal a dovolil jsem, abych tu žil v takových bezútěšných podmínkách, na kraji lesa, v hromadě německých odpadků, bez lepších vyhlídek. V červnu se obléknu do modrých montérek a půjdu do kostela. Prosit o svobodu, spravedlnost, a svou vlastní duši. Já, jezevec lesní.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Introspektiva:
Naber si

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 12


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Jak jsem hloubal nad zloději" | Přihlásit/Registrovat | 5 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Jak jsem hloubal nad zloději
Od: leave_low - Tuesday, 14.03. 2006 - 19:03:21
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
díky za názory


[ Odpovědět ]

Re: Jak jsem hloubal nad zloději
Od: Anonymní - Monday, 02.02. 2009 - 15:19:27
A co cirkev? Ta je horší než zloději a lichváři.

[ Odpovědět ]


Re: Jak jsem hloubal nad zloději
Od: Anonymní - Monday, 13.03. 2006 - 20:21:23
smutna pravda :( pekne napsano


[ Odpovědět ]


Re: Jak jsem hloubal nad zloději
Od: fungus2 - Monday, 13.03. 2006 - 21:03:59
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Vystižné.


[ Odpovědět ]


Re: Jak jsem hloubal nad zloději
Od: gest - Saturday, 30.09. 2006 - 16:40:41
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
ÁMEN


[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
53 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund