přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
LonCheyne, AdelaideZ3, AudryGfy02, SadyeAlper, Richie6187, DoyleFrawl + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Mladá smrt
Tanya - Wednesday, 12.04. 2006 - 21:38:11
Téma: Próza - Fejeton

*

 

Jednoho kalného rána, jak by řekl klasik, donesla se mi smutná zvěst o tom, že jeden známý je po smrti. A když píšu tyto řádky, ještě pořád tomu nechci věřit, stejně jako před těmi čtrnácti dny.
Třebaže to nebyl velký kamarád, měla jsem ho ráda už za to, že se ke mně vždy halasně hlásil. On byl trochu problémový typ. Nejdřív automaty, potom pití, dluhy a tak. Jenomže nebyl jediný. Takových tu běhá, ale určitě v tomto nikdo nespatřoval záminku pro jeho násilnou smrt. A pak smrt, ta dokáže omluvit takřka všechno.
"Elvise zabil nějakej magor v hospodě!" zněla první zpráva, z níž nebylo čitelné vůbec nic, ale nabízela se k jasnému "PROČ?"
"Asi by to byla jen normální hospodská rvačka, ale Elvis se dostal pod ruku bývalýmu boxerovi."
A po těhle prvotních informacích se na ně nabalovaly další, třeba i trochu zkreslené a zbytek se dal vyčíst z tisku.
Já si podobné záležitosti vysvětluji tou svou teorií o osudu, kdy někdo jako Elvis to musí mít zkrátka sečtené už ve svých 35.letech. je to rána, takový blesk z čistého nebe, ale život nezastavíš.
Pořád tu však zůstává ten neznámý člověk vrah, nad nímž visí spousta otazníků. A tak i já se dovídám, že tenhle "grobián" má už na svědomí druhého člověka. Kolik asi může dostat za další vraždu? Někdo se zmínil, že horní sazba pro něj by měla být 12 let. Je to vůbec možné? Tak nyní je mu čtyřicet. V base bude svičit a posilovat kliky jako Kájínek a pak ve dvaapadesáti to bude člověk v plné síle. Do hospody to není nikdy daleko a tam mu poskytnou jeho zbraň - alkohol, který v něm probudí nemilosrdnou mlátičku.
Všichni ti, co jeho údery přežili, si vlastně mohou gratulovat, že to odnesli jen s vymlácenými zuby, přelomenými žebry nebo s přepůlenou sanicí.
Já toho člověka nikdy neviděla, ale v mžiku si dokážu představit svalnaté individuum s kérováním po celém těle, a jak tomu i mnohdy bývá, s pitbullem u nohy. Z těhle maníků mi vždycky přeběhne mráz po zádech.
Když nějakého podobného jen zahlédnu, snažím se prchat a nebo se alespoň nenápadně odplížím. jenomže pokud už propukne nějaký spor, který by mohla zacelit jen rvačka, tak já mám potřebu se svým vrozeným smyslem pro spravedlnost, spravedlnost nastolovat.
Jenomže v těhle případech už nemá cenu ptát se na čí straně je pravda, protože v alkoholovém opojení mnoho smyslu a řádu není.
A já se do toho připlést......tak to by jistojistě nedopadlo dobře. No vida, kam jsem až v těch svých úvahách došla!
V každém případě mohu jen doufat, že mě jednou něčí pěst nepošle za Elvisem na onen svět. Pochybuji, že bych i potom tak smířlivě přemýšlela o karmickém osudu.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Fejeton:
Jak jsem koupil byt

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 1
Účastníků: 5


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Mladá smrt" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Mladá smrt
Od: Julie - Sunday, 23.04. 2006 - 11:19:42
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.parkrock.wz.cz
Má pravdu, tohle opravdu není fejeton, spíš vyprávění spojené s úvahou... a nevím, jestli zní dobře spojení té první věty- "Jednoho kalného rána, jak by řekl klasik, donesla se mi smutná zvěst o tom, že jeden známý je po smrti"- je to trochu kostrbatý a moc mi to do sebe nesedne, obzvlášť to s tím klasikem, působí to tam na mě trochu jako zlehčování smutného obsahu věty, který by měla nést...nebo ne?


[ Odpovědět ]


Re: Mladá smrt
Od: animula - Thursday, 13.04. 2006 - 20:39:02
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
tohle není fejeton. Je to úvaha, psaná v emotivním rozladění. Popravdě, literárně to není nic moc, ale chápu velmi dobře tvé pocity a doufám, že už je to lepší, protože tohle vždy bolí, a je jedno, jak velcí nebo malí přátele lidé byli.... příště zkus psát jednodušší, ale přesně stylizované věty, píšeš jako mluvíš, ale umění literatury je právě psát jinak, než mluvíš... tak to zkus, budu se těšit! PS: omlouvám se za kritiku...


[ Odpovědět ]

Re: Mladá smrt
Od: Tanya - Friday, 14.04. 2006 - 20:12:39
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Kritiku samozřejmě přijímám - vždyť od toho tu komentáře jsou. Přiznávám, že jsem si s tím moc práce nedala a mohla jsem tomu vymyslet trochu těch literárních kudrlin, ale chtěla jsem zkusit něco podobného ve stylu Josefa Klímy. A že píšu jako když se tančí odzemek? To nepopírám, ale k tématu "život" mi ladí trochu víc. V tomhle už se asi moc nezměním.

[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
47 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund