přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
ClevelandG, Demetrius5, BrooksMear, CharissaFi, KBOMaura23, MicheleDei, GinoHembre, AlbaBentle, CharityOFl, AldaTulaba, MarianoU85, NanceeStee, LauriBurle, Cara13819, ArnoldDasi, vice... + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Jak jsem koupil byt
Raymond - Thursday, 01.06. 2006 - 09:19:48
Téma: Próza - FejetonTak je tu konečně okamžik, o které se mezi lidmi již dlouhou dobu hovoří jako o hotové věci. Ta snůška drbů, polopravd a přání dostala konečně finální podobu. Prodávají se byty! Lépe řečeno, město prodává byty, ve kterých už dávno bydlíme. To je ale dobře, to je opravdu moc fajn. Stejně mi zbývalo moc peněz, po zaplacení toho bídného, nízkého nájemného. Takže asi využiji této výhodné nabídky a byt koupím. Po třiceti letech je celý dům, ve kterém se nachází, v takovém stavu, že už nikdy s přebytky peněz problémy mít nebudu. Konečně si všechno mohu platit sám! To je ale úleva... Vždyť už pět let mi teče děravou střechou do ložnice, ale oprava se nekonala, protože z našeho nízkého nájmu se zaplatily s bídou mzdy třiceti úředníků a co náhodou zbylo, šlo na jejich prémie. Bláhově si myslím, že se něco změní, až bude byt můj. Omyl. Zlepšení nenastává. Správcem našeho domu, ve kterém jsem si koupil za směšný obnos byt, zůstala ta samá společnost, která před odkupem tak dobře spravovala celý bytový fond. Jen teď už neplatím nájemné, ale příspěvky do fondu oprav. Sice je to o něco větší částka, ale co, peníze by mě mohly zkazit. Alespoň že teď už nám spraví střechu. Nespraví. Nejsou peníze. Úředníků už je třicet pět. Velice mě také potěšil dopis od správcovské společnosti, ve kterém mi oznamovali, že jsem doposud platil nájemné vždy o měsíc pozadu. Nikomu to třicet let nevadilo, až teď... K dopisu byla přiložena složenka. Zřejmě to vypadá, že novým majitelům bytů ještě nějaké peníze zbyly. Tak proč to nezkusit. Byla by škoda, kdybychom peníze utratili za nějaké nesmysly. Oni nejlépe vědí, jak je využít. Třeba spraví střechu... Nene, úředníků už je čtyřicet.
Praskly stoupačky. Neteče voda. Na parkoviště před domem byla přistavena cisterna. Pomalu se začíná tvořit fronta. Tato malá komplikace by se mnou ani nehnula, ale bohužel bydlím v desátém patře a nejezdí výtah. Po pár kýblech, vytahaných domů jsem usoudil, že můžu zrušit předplatné v posilovně.
Přišel mě navštívit úředník ze správcovské společnosti. Přinesl složenku. Všichni nájemníci musí přispět mimořádnou platbou na opravu stoupaček. Většina nepřispěla...
Pracovníci vodáren přistavují další cisternu. Fronta se nezmenšuje, výtah stále nejezdí... Střechou teče už i do obýváku a na chodbu. Voda vlastně neteče pouze v koupelně.
Musel jsem si koupit několik nových kýblů, na zachytávání vody, protékající střechou. Letošní léto je mimořádně deštivé.
Přišla složenka na doplatek za vodu. Z cisterny je totiž dražší.
Ve sklepě praskly odpadové roury.
Opět nás navštívil známý úředník. už ani nešel dál, protože kvůli rozestavěným kýblům má byt značně sníženou kapacitu. Oznámil mi, že se od příštího měsíce zvyšují platby do fondu oprav. Úředníků už je padesát.
Před panelákem nám vyrostly přenosné, chemické toalety. Je tam větší fronta než u cisteren.
Na vývěsce přibyla nenápadná zpráva o tom, že od zítřka nepůjde plyn. Po dotazu v plynárnách jsem se dozvěděl, že náš dům má podmáčené základy, narušenou statiku a proto hrozí naklánění domu a následné popraskání plynových trubek. šel jsem si tedy koupit elektrický vařič.
Po pár dnech jsem vařič, spolu s televizí, lednicí, mikrovlnkou a pračkou prodal Nejde elektrika. Za utržené peníze kupuji další kýble.
Opět se zvýšily platby do fondu oprav. Úředníci se už nedají spočítat.
Přišel odborník na statiku ze stavebního úřadu. Sdělil nám, že dům bude muset být vystěhován a určen k demolici. Je tak podmáčený, že není jiné cesty.
Zaradoval jsem se, "Dostanu náhradní byt!" Bohužel nedostanu. Město už žádné byty nemá, všechny prodalo.
Prodal jsem tedy kýble a koupil si stan se spacákem.
Asi po měsíci, když už byl dům zbourán, přišel za mnou starý známý úředník. Opět nešel dál, nevešel se do stanu. Přinesl mi dopis se složenkou, na které byla vyplněna suma, kterou jsem, jako vlastník bytu a spoluvlastník domu, povinnen zaplatit za demolici. Po jeho odchodu jsem sbalil stan se spacákem, prodal jsem je a za získané peníze koupil pevné lano. Právě jsem na cestě k nejbližšímu stromu a vám všem radím: "Jen si kupte byt v paneláku..."

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Fejeton:
Jak jsem koupil byt

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 9
Účastníků: 6


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Jak jsem koupil byt" | Přihlásit/Registrovat | 12 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Jak jsem koupil byt
Od: Koldajan - Thursday, 01.06. 2006 - 09:26:23
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Lépe se realita v ČR nedá vyjádřit. Smutné je to, že to stejné se týká skoro všeho v republice.


[ Odpovědět ]

respond this post
Od: Anonymní - Monday, 15.11. 2010 - 16:13:31
Some time ago, I really needed to buy a car for my firm but I didn't earn enough cash and could not order something. Thank God my fellow suggested to get the credit loans [bestfinance-blog.com] from trustworthy bank. Hence, I did that and was happy with my collateral loan.

[ Odpovědět ]


Re: Jak jsem koupil byt
Od: otas - Thursday, 01.06. 2006 - 09:31:33
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Krutá to realita!!


[ Odpovědět ]


Re: Jak jsem koupil byt
Od: fungus2 - Thursday, 01.06. 2006 - 09:47:09
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Skvěle napsané!!

[Posted by 89.176.51.234 via http://webwarper.net This is added while posting a message to avoid misuse.
Try: http://webwarper.net/webwarper.exe Example of viewing: http://webwarper.net/ww/~av/www.minimax.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=6106 ]


[ Odpovědět ]


Re: Jak jsem koupil byt
Od: Anonymní - Wednesday, 27.09. 2006 - 12:40:40
Jen zasnu nad tou snuskou nesmyslu:
1)Kdyz chci neco koupit, tak si nejdrive zjistim co kupuju (cena asi odpovidala - krome jiného -havarijnimu stavu domu)
2)O tom kdo bude spravovat Vas dum rozhodujete Vy (zalozili jste SVJ?) Rovnez o vysi prispevku do fondu oprav a hlavne: ROZHODUJETE SAMI NA KTEROU OPRAVU POUZIJETE PENIZE
3)Jak Vas tak ctu, tak nechapu, proc jste ten byt kupoval, kdybyste zustal v najmu, tak byste dostal nahradni bydleni od majitele. Takhle budte rad, ze mate stan
4)Pokud svoje rozhodnuti realizujete na zaklade "snůška drbů, polopravd a přání" tak se neni cemu divit. Na internetu je k dispozici cela rada kvalitnich informaci a rad.
Hodne stesti a priste vice stesti a rozumu.


[ Odpovědět ]

Re: Jak jsem koupil byt
Od: Raymond - Wednesday, 11.10. 2006 - 09:47:13
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ajajaj, tohle byla IRONIE. Chápete to?

[ Odpovědět ]

Re: Jak jsem koupil byt
Od: Maka - Saturday, 18.04. 2009 - 18:23:43
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://seznam.cz
Myslím, že ten komentář napsal nějaký majitel nájemního domu. Ti takovéhle legraci nerozumějí a na nájemníky jsou alergičtí. Já jsem se skvěle bavila. Až k těm chemickým záchodům jsem tomu ale skoro věřila taky. U nás v Česku to možné je.

[ Odpovědět ]


Re: Jak jsem koupil byt
Od: Vopice - Thursday, 11.01. 2007 - 13:01:34
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Bohužel - pobavilo!! Výborné!


[ Odpovědět ]


Clarence
Od: Anonymní - Saturday, 06.12. 2014 - 18:12:18
<a href="http://www.obmreplicas.net/" title='"http://www.obmreplicas.net/"'> replica watches</a> [www.obmreplicas.net]


[ Odpovědět ]


Booker
Od: Anonymní - Saturday, 23.02. 2013 - 13:28:41
wedding dress designer [www.caredresses.com] Kingscote Barn is really a great venue it is so nice to have a venue accurate where you are capable to get a assorted viewpoint (the ceremony shots and admission nightfall shots taken from the terrace are by my second shooter a line wedding dresses [www.caredresses.com] gold Bridesmaid Dresses [www.caredresses.com] , mother of bride outfits [www.caredresses.com] Lisa) and also the staff had been great, even insisting on 20 mins time single for Catherine and Anthony prior to the repast began this really is such a nice thought. I usually take couples away because some silence period (and apt obtain some brilliant intimate portraits) presently emulating their marrying observance evening dresses [www.caredresses.com] designer bridal shoes [www.caredresses.com] , informal wedding dresses [www.caredresses.com] pakistani bridal wedding dresses [www.caredresses.com] and I did this ashore my own marrying day too it remains 1 of my favourite memories of my wedding daytime. The ceremony was extremely touching casual wedding dresses [www.caredresses.com] , which includes an (adapted) perusing of Adrian Henri,s With out You an unusual alternative, whatever it


[ Odpovědět ]


Ahmad
Od: Anonymní - Sunday, 07.12. 2014 - 06:43:42
replica breitling watches [www.obmreplicas.net]


[ Odpovědět ]


Mac
Od: Anonymní - Monday, 09.12. 2013 - 01:59:02
dresses have darling full skirts that accentuate shapely legs. The new open-toe, flower girl dresses 2014 [www.bridaldress2014.com] high-heel pumps complete this look. Strapless Yes, full-figure women can wear strapless dresses, and they are very popular these season. Make sure to look for dresses with built in boning for support, and of course, wear a well-fitted strapless bra underneath. Bolero jackets, shrugs, and decorative wraps can provide extra coverage and add loads of pizzazz. long bridesmaid dresses [www.bridaldress2014.com] It"s your time now to get sweetheart prom dresses. When choosing ball gown prom dresses, it is important to consider the color. bridesmaids dresses 2014 [www.bridaldress2014.com] Pastel colors are still in style and they generally represent femininity. unique bridesmaids dresses [www.bridaldress2014.com] Darker colors are also great especially for bigger girls because they are slimming and elegant at the same time. For slimmer girls, if you prefer to wear fluffy skirted gowns, then do so. flower girl dresses cheap [www.bridaldress2014.com] Bigger girls should go for Lovely White And Peach Short Prom Dress in order to flatter the right body parts and hide the not-so flattering ones. As for the fabrics, lace wedding dresses vintage [www.bridaldress2014.com] it is best to choose organza, tulle, silk and satin.


[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
75 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund